The European Language Certificates (TELC) - jest systemem egzaminów stworzonych w oparciu o Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ), który wprowadziła Rada Europy i przyjęła, za obowiązujące, sześć poziomów znajomości języka obcego.

A1 - początkujący, A2 - niższy średnio zaawansowany, B1 - średnio zaawansowany, B2 - wyższy średnio zaawansowany, C1 - zaawansowany, C2 – profesjonalny. Poziom A1 odpowiada najmniejszej biegłości, a poziom C2 – największej.

Certyfikat TELC uzyskać można po zdaniu egzaminu sprawdzającego znajomość danego języka obcego, kładąc szczególny nacisk na umiejętność porozumiewania się, a nie na znajomość gramatyki

Zaletą systemu egzaminów językowych TELC jest ich porównywalność. Oznacza to iż egzamin zdany np. z języka niemieckiego na poziomie B1 (średnio zaawansowany) jest takim samym egzaminem jak egzamin B1 z języka angielskiego na tym samym poziomie. 

Drugą istotną cechą certyfikatów TELC jest wyrobienie kompetencji komunikacyjnych, niezbędnych w kontaktach prywatnych lub zawodowych. Dlatego certyfikaty TELC adresowane są np. do inżynierów, techników, urzędników, lekarzy, prawników, ekonomistów, a także studentów kierunków nielingwistycznych, i do szerokiego grona młodzieży, która nie chce pozostać w tyle za swoimi rówieśnikami z Unii Europejskiej.

Przygotowując się do egzaminów TELC ważnym elementem nauczania języka obcego jest także poznanie cech i zachowań charakterystycznych dla kultury danego kraju i zdobycie praktycznych umiejętności poruszania się i życia w tym kraju.

Egzamin TELC składa się z części pisemnej (czytanie i słuchanie ze zrozumieniem) oraz z części ustnej (rozmowa w danym języku. Po zdaniu egzaminu TELC otrzymuje się Certyfikat potwierdzający znajomość języka wraz z oceną z egzaminu. Certyfikaty są drukowane i przysyłane z Centralnego Biura Egzaminacyjnego z Niemiec. Certyfikaty TELC są znane i honorowane na całej terenie Unii Europejskiej

EGZAMINATORZY TELC: 

Dyplomowany nauczyciel językowy, który uzyskał status Egzaminatora TELC po przejściu dwustopniowego szkolenia organizowanego na terenie Polski przez Partnera TELC i zdaniu egzaminu końcowego.

Egzaminatorzy otrzymują licencje ważne 3 lata. Wszyscy egzaminatorzy są zobowiązani do uczestnictwa w szkoleniu standaryzującym, co najmniej raz w roku (warunek zachowania licencji).

Posiadamy długoletnie doświadczenie w zakresie nauczania języków obcych, a także przeprowadzania egzaminów na certyfikaty TELC, a licencję na prowadzenie Centrum Egzaminacyjnego posiadamy od 1999 roku. 

Zachęcamy do udziału w kursach językowych, które przygotują do pozytywnego zdania certyfikatu na danym poziomie znajomości języka obcego. 

W celu zapisania się na kurs lub uzyskania informacji prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Ufniarz, tel: 91 44 80 021 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.