Szkolenie
Poznanie metod i skutecznych narzędzi odróżniania sytuacji mobbingowych od tych, które noszą wyłącznie znamiona konfliktu, a nie są mobbingiem. Szkolenie przygotowuje uczestników do rozpoznawania sytuacji o charakterze mobbingowym i ich odróżniania od innych zjawisk niepożądanych, charakterystycznych dla danego środowiska pracy.
Uczestnicy szkolenia poznają przyczyny powstawania zjawiska mobbingu w miejscu pracy, a podczas warsztatów poznają swój indywidualny styl myślenia, który pokaże dlaczego każdy z nas inaczej odbiera informacje, reaguje na konflikt czy inaczej radzi sobie w trudnych sytuacjach.
Adresaci
Szkolenie skierowane jest do kadry zarządzającej, specjalistów HR, psychologów oraz instytucji publicznych oraz pracodawców. Udział mogą wziąć również pozostałe zainteresowane osoby, które chcą zaktualizować i usystematyzować swoją wiedzę.
Tematyka
- Wprowadzenie do tematyki mobbingu.
- Definicja mobbingu – czym jest mobbing?
- Zakaz dyskryminacji i nierównego traktowania.
- Obowiązki pracodawców w zakresie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji wynikające z przepisów prawa.
- Postępowania sądowe w sprawach dotyczących mobbingu – przykłady.
- Mobbing w miejscu pracy – działania praktyczne zapobiegające zjawisku – warsztaty.
- Komunikacja w zespole – warsztaty.
- Konflikt jako źródło mobbingu.
- FRIS – praktyczne narzędzie rozwojowe – warsztaty.
- Zasady dotyczące kultury pracy.
Czas trwania:
Szkolenie trwa 5 godz. dydaktycznych w wybrane dni tygodnia od poniedziałku do piątku 9.00 -13.00, dla grup zorganizowanych termin szkolenia do ustaleniaWażne informacje
Zajęcia odbywają się w budynku Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, przy ul. Monte Cassino 15, w nowoczesnych salach dydaktycznych.
Kurs jest organizowany na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652).
Dla instytucji oraz firm świadczymy usługę szkolenia w miejscu Państwa działalności – o szczegóły proszę zapytać mailowo lub telefonicznie.
Więcej informacji: tel. (91) 44 80 021 lub e-mail: szkolenia@twp.szczecin.pl.